III. Chlumecké derby aneb jak jsme neporučili dešti

Po dlouhých týdnech příprav se konečně v sobotu 1. 9. 2018 uskutečnil další z ročníků Chlumeckého derby – letos poprvé na louce původního chlumeckého závodiště. Ta jezdcům nabídla svůj kvalitní travnatý povrch a obstála i v zátěžové zkoušce, jelikož od časného rána nám podmínky ztěžoval vytrvalý déšť. Díky tomu a rovněž díky ukázněnému chování jezdců za celý den nedošlo k jedinému pádu na kolbišti a mohli jsme se přesvědčit, že sportovci ani funkcionáři z toho odvětví rozhodně nejsou z cukru.

Stejně jako všechny ostatní závody v letošním roce pořádané společností Hřebčín Kněžičky i tato spadá do žebříčku našeho pilotního projektu Seriál Pivovaru Záhora, v rámci kterého sbírají jezdecké dvojice body jak z drezurních tak ze skokových soutěží a započítávají se jim do tří žebříčků – konkrétně Hobby, Malé a Velké túry. Proto i tentokrát začínal program hobby soutěžemi. Sbor rozhodčích pracoval ve složení Ing. Otakar Vondrouš, Vladimír Kukla, Ilona Matoušková, Ing. Tereza Šrámková, Sandra Resselová a autorem parkurů byl Rudolf Michl.

V úvodní sedmdesátce na limit zvítězila Andrea Kaprasová s koněm Anita, osmdesátku zajela nejlépe Kristýna Kalibánová a Dollom Iwant You, což je mimochodem i vedoucí dvojice Hobby túry.

Oficiální ZM patřilo Anně Plevákové Adamčikové s Amurem a následující Z pak Martinu Svobodovi na koni Beatle. Vedoucí pozici Malé túry si i po tomto kole drží Zdeňka Horáková a Emilka.

V ZL, které se jelo jakožto Podzimní cena Pivovaru Záhora, se už představila většina dvojic startujících v samotném derby. Vítězkou se stala Adéla Bergerová a Fikot – tato jezdkyně navíc dokončila hlavní soutěž, III. Chlumecké derby ve velmi dobrém čase a bez chyb na překážkách, což jí přineslo druhou příčku v soutěži, a po sečtení bodů Seriálu Pivovaru Záhora se stala s Fikotem vedoucí dvojící Velké túry!

Nicméně zaručeně nejrychlejší na kilometrové trase III. Chlumeckého derby s celkem 16 skoky, a to i po přičtení trestných sekund za chyby na překážkách, se stala stejně jako v prvním ročníku Klára Voříšková na koni Cassablanca!

KRÁTKÝ SESTŘIH Z CELÉ AKCE NAJDETE NA TOMTO ODKAZU.

Derby samozřejmě velmi zamávalo pořadím zejména Velké túry, zde můžete nahlédnout do aktuálních žebříčků:
HOBBY TÚRA
MALÁ TÚRA
VELKÁ TÚRA

Na závěr bych si dovolila ještě speciální díky všem, díky nimž se mohla akce uskutečnit:
Markéta Sedláčková
Jakub Šibrava
Garika Nováková
Vojtěch Záhora
Eliška Wagnerová
Martin Jiránek
Vladimír Lutha
Jana Knická
Jana Záhorová
Marcela Svatoňová
Michaela Hladíková
Lukáš Greguš
Martina Černá
Zdeňka Podlesná
Sandra Resselová
Tereza Šrámková
Otakar Vondrouš
Rudolf Michl
Vladimír Kukla
Ilona Matoušková
Petr a Libuše Půlpánovi
Michal Prokeš
a v neposlední řadě celá rodina Tříškova v čele s Albertem

Comments for this post are closed.