Zemanová vítězkou II. Chlumeckého derby

Datum, jež pořadatelský tým zvolil pro druhý ročník Chlumeckého derby, se dobře pamatovalo, letošní druhá zářijová sobota totiž připadla na 9. 9. a přinesla ideální počasí pro tento typ akce. Od rána svítilo sluníčko a příjemně pofukovalo, a tak byl povrch travnatého kolbiště nedaleko areálu Hřebčína Ostrov brzy bez rosy a tedy neklouzavý pro první startující.

Oproti loňsku diváci hojně využívali obloukovou tribunu, letos se totiž nemuseli schovávat před abnormálně vysokými teplotami pod přilehlými stromy tak, jak tomu bylo během konání prvního ročníku. Nejen počasí bylo tentokrát mnohem příjemnější – diváky i soutěžící čekalo hned několik zlepšováků. Atraktivnější bylo především vedení trasy hlavní soutěže. Více než kilometrovou trasu absolvovali koně z poloviny v kolbišti a polovinu na rozlehlé louce mimo ohraničené závodiště, kde na ně čekalo několik přírodních skoků a měli větší prostor na ovládání koní ve vyšší rychlosti. Novinkou byla také řada zpestření pro diváky – nad ohněm se pro ně točilo chutně naložené jehňátko, pochutnat si mohli rovněž na čepovaném pivu z domácího Pivovaru Záhora, velké oblibě dětí se těšil stánek s kopečkovou zmrzlinou a možnost svézt se na ponících.

Seznamme se nejdříve s těmi, jež stojí v pozadí celé této události. Ředitelem závodů, zpracovatelem rozpisu a přihlášek, hlasatelem a „podržtaškou“ tam, kde je to zrovna potřeba, byla moje maličkost, Pavlína Záhorová. Funkci zpracovatele výsledků, asistenta stavitele parkuru, pomocného rozhodčího čekatele a dalšího „podržtašky“ nesla Sandra Resselová. Sboru rozhodčích velel Ing. Otakar Vondrouš a k ruce měl Ing. Terezu Šrámkovou, Ing. Michala Novotného a Vladimíra Kuklu a autorem všech parkurů byl stavitel Rudolf Michl. Zdravotní službu držela usměvavá Libuše Renská, veterinární dozor pak paní doktorka Jana Švorcová a kancelář závodů zajišťovala Kristýna Bartošová a Jakub Šibrava. Občerstvení velela Markéta Sedláčková a k ruce měla Adélu Průšovou, o jehňátko se staral Marek Malý. Pivo vám čepoval přímo sládek Vojtěch Záhora nebo jej zastupovala Martina Černá či Vašek Hrubeš. S úpravou překážek na parkuru pomáhala Michaela Hladíková. O naše koně se starala a následně nás reprezentovala v derby Daniela Mikošková. S přípravou celého závodiště nám dále velmi pomohli opět pánové Jakub Šibrava, Vojtěch Záhora a Vašek Hrubeš a celá velká Tříškovic rodina. Nádherné květiny vázala Lenka Benešová a úžasný gulášek uvařila, pečivo i řízečky zajistila a dekorace darovala Jana Záhorová z ateliéru Květiny Kornelie. Vaše dětičky na ponících svezla Nikola Živnůstková a Zdeňka Steklá.

Počítali jste ta jména? Je jich bezmála třicet a to jsem rozhodně nevyjmenovala úplně všechny, kteří nám s touto akcí pomáhají. Už jen proto jsme si letošní druhou zářijovou sobotu museli pořádně užít!

Pod taktovkou sboru rozhodčích a pod bedlivým dohledem zdravotnice a veterinářky odstartovala v 10:00 první soutěž na úrovni hobby a na překážkách do 80 cm. Tato soutěž byla určená především začínajícím jezdců, případně mladým či nezkušeným koním. Z devíti startujících předvedla nejlepší výkon Tereza Kurucová v sedle koně Favorito reprezentující Jezdecký klub Redmill. V další, již oficiální soutěži do 90 cm se utkalo celkem devatenáct startovních dvojic. Vítězkou se stala tentokrát Simona Eberlová a Cascada startující za Jezdecký klub Železnice. Vedle samotného derby čítala nejvíce startů soutěž do 100 cm. Z čtyřiadvaceti dvojic se nejlépe předvedli reprezentanti Jezdecké školy Valdštejnská obora, Petr Vančura a Cola One. Přízvisko „Podzimní cena Pivovaru Záhora“ neslo předposlední klání na překážkách do 110 cm a se žlutou kokardou z něj odcházela loňská vítězka Chlumeckého derby Klára (nyní již) Voříšková v sedle Saliny reprezentující Jezdecký klub Equi-Trek-Praha.

Než jsme se nadáli, program se přehoupl do své závěrečné části a diváci již s napětím očekávali vyvrcholení celé akce v podobě II. Chlumeckého derby. Na start se chystalo celkem čtyřiadvacet koní, jejichž jezdci se je snažili provést všemi nástrahami trasy co nejrychleji a ideálně bez chyb na překážkách. Do cíle jich dojelo nakonec dvaadvacet. Nejvíce komplikací přicházelo v druhé polovině kurzu. Řada jezdců nezvládla dostat své koně včas pod kontrolu z rychlého tempa napříč loukou a po návratu zpět do kolbiště několikrát chybovali na překážkách. Nejlepšího výsledku dosáhla Klára Zemanová a Flér z Jezdeckého klubu J+M Čánka, o necelou sekundu pomalejší byl Petr Vančura a Certina (JŠ Valdštejnská obora) a bronz získala domácí dvojice Kristýna Bartošová a Ramzes S.H. Slavnostního dekorování se zúčastnil zástupce slavného rodu Kinských, Dr. Francesco Kinský dal Borgo a osobně gratuloval nejlepším.

VÝSLEDKY KE STAŽENÍ ZDE
FOTOGALERIE:

Comments for this post are closed.